Movember! Ingyenes PSA vizsgálat és PSA-CSOMAG 50% kedvezménnyel
2024. November 1
Magánklinikánk idén novemberben is csatlakozik a világméretű kampányhoz, amelynek fókuszában a férfiak prevenciós szűrővizsgálatai állnak, különös tekintettel a PSA (prosztata specifikus antigén) tumormarker laborvizsgálatára. Az akció 2024.11.30-ig érvényes!
A PSA egy a tumormarkerek csoportjába tartozó laboratóriumi vizsgálat. Jellemző rá, hogy nem csak rosszindulatú rákos megbetegedés esetén emelkedhet az értéke, hanem egyéb jóindulatú elváltozások jelenléte esetén is. 50 év felett, vagy ha a családban előfordult már prosztatatumor, akkor már 40-45 éves kortól javasolt rendszeres szűrővizsgálaton részt venni, hiszen a korai stádiumban felismert prosztatarák gyógyulási aránya jelentősen nagyobb.
Két kedvezménnyel szeretnénk segíteni pácienseinknek:
1. A PSA laboratóriumi vizsgálatunk díjmentes (csupán a mintavételi és adminisztrációs díjat kell megfizetni)
2. A PSA CSOMAG 50%-os kedvezménnyel vehető igénybe, ami a PSA vizsgálat mellett további 20 db laboratóriumi vizsgálatot is tartalmaz. A csomag ára 9.900 Ft helyett csak 4.950 Ft (plusz a mintavételi és adminisztrációs díj)
A 21 paraméteres PSA CSOMAG tartalma:
- fontos szerepet játszó enzimek (máj, csont, izmok, hasnyálmirigy stb. működésében): GOT, GPT, GGT, ALP
- lebontási termékek (vesefunkció): karbamid, kreatinin, húgysav
- ionok: nátrium, kálium
- szénhidrát-, zsíranyagcsere: vércukor, koleszterin, triglicerid (szív-érrendszeri rizikó)
- vasháztartás: vas, transzferrin
- fehérjeanyagcsere: összfehérje, albumin
- gyulladás jelzése: CRP, vérkép, vörösvérsejt süllyedés
- prosztata: PSA
Hogyan készüljön a PSA vérvételre?
A PSA vérvételt megelőzően 10-12 órával étkezzen utoljára, viszont a mintavétel reggelén javasolt bőségesen folyadékot fogyasztani (szénsavmentes víz).
A PSA teszteléshez szükséges vérmintákat az RDV (végbélen át ujjal történő prosztatavizsgálat), prosztatamasszázs, transzrektális (végbélen át zajló) ultrahangvizsgálat és a prosztatabiopszia előtt kell levenni. Ezek a beavatkozások emelkedett PSA értéket okozhatnak. Ajánlott a biopszia és a vérvizsgálat között 6 hetes várakozási periódus.
Intenzív fizikai testedzés (pl. hosszú ideig tartó kerékpározás), nemi aktus is megemelheti az értékeket, ezért PSA vizsgálata előtt 48 órával (2 nappal) megelőzően javasolt tartózkodni minden olyan tevékenységtől (így pl. nemi aktus, kerékpározás, prosztatamasszázs, végbélen át történő prosztatavizsgálat stb.), amely megemelheti a mért értéket.
Prosztatát érintő fertőzés szintén emelkedett értékekhez vezethet.
Leletkiadási idő: 2 munkanap. A lelet kézhezvétele után javasolt felkeresnie kezelőorvosát, és/vagy urológus szakorvost, aki személyre szabottan tudja értékelni a mért eredményeket. Klinikánk urológiai szakrendeléséről IDE KATTINTVA talál bővebb információkat.